Jsme zlínská oděvní značka pomalé módy, která tvoří v principech trvalé udržitelnosti s ohledem na životní prostředí a etiku práce. Hlavním smyslem je tedy výroba oblečení jednak z lokálních materiálů a také tvorba limitovaných upcyclovaných kolekcí.

Jsme hledačky textilu a odkazů minulosti kloubící se s potřebami dneška – těmi našimi i potřebami planety. Podlehly jsem trendu udržitelnosti a zpomalení a vzaly si ho za svůj. Doma nám možná nějaký sáček omylem unikne do směsného odpadu, ale v naší tvorbě se snažíme na sebe být o to přísnější.

Inspirujeme se přírodou, děním okolo nás i uvnitř nás. Baví nás sofistikovanost, lehká variabilita a minimalismus. Téma pomalé módy nás zajímá opravdu do hloubky a stále hledáme nové cesty a způsoby.

Protože jedna z nás má nutkavou potřebu mít ve věcech systém a druhá obsedantní posedlost změnou, naše tvorba je především kompromisem těchto dvou principů. Konsenzus systematika a chaotika je vetkaný do každé nitě, jakož i zpráva do světa, že i dva odlišné principy můžou tvořit harmonii. Naše tvorba je cesta, kterou občas určujeme my a občas nás vede ona sama.

SUTU je úcta k místu, odkud pocházím, úcta ke kořenům. SUTU je vědomí, že jsem tady, dívám se okolo sebe, tvořím.

SUTU slow fashion brand